Velkými zaměstnavateli v regionu Lipsko jsou kromě společností jako Porsche, BMW, DHL a Siemens také např. Dow Chemical, Telecom či Villeroy & Boch.

Obzvláště žádáni jsou zde nejen odborníci s praktickými zkušenostmi a absolventi vysokých škol, ale např. také učni z nejrůznějších branží.

„Region Lipsko skýtá ideální pracovní podmínky pro odborníky všech možných oborů. Z České republiky to navíc není do Saska daleko, což může být právě pro české odborníky důležitým rozhodovacím argumentem,“ myslí si Lutz Thielemann, jednatel společnosti Invest Region Leipzig, která roadshow zastřešuje.

Dobré uplatnění najdou v regionu Lipsko především odborníci z technických oborů, logistiky, přírodních věd, gastronomie a řemeslné výroby.

Invest Region Leipzig GmbH je společnost města Lipsko, Obchodní a průmyslové komory Lipsko a zemských okresů Severní Sasko a Lipsko. Na starosti má marketing lipského regionu na národní i mezinárodní úrovni, akvizici nových podniků a získávání odborníků pro region.

Během roadshow můžete na vybraných místech kromě důležitých informací o regionu Lipsko získat také konkrétní nabídky práce prostřednictvím portálu www.work-in-leipzig.de. Akce se koná na následujících místech:

• 26. a 27. září 2014, Galerie Vaňkovka, Brno
• 28. a 29. září 2014, Eurovea Shopping Mall, Bratislava
• 1. a 2. října 2014, Centrum Černý Most, Praha

Související