Spolupráce mezi Dachserem a AFL, jednou z předních indických logistických společností, byla zahájena v roce 1996 a úspěšně se rozvinula ve strategické partnerství. Tyto dvě společnosti založily v roce 2007 společný podnik v Indii, následně pak otevřely také další pobočky v Bangladéši a v Thajsku a začlenily je do globální logistické sítě skupiny Dachser.
V roce 2011 se společnost v Indii přejmenovala na Dachser India. V srpnu letošního roku získal Dachser všechny akcie společnosti v Indii a Thajsku od firmy Indglobal, která je součástí společnosti AFL, a většinový podíl v Bangladéši.
„Učinili jsme důležitý krok k dalšímu posílení naší mezikontinentální sítě s cílem rozvíjet spolupráci s našimi zákazníky na těchto velmi slibně rostoucích trzích,“ říká Thomas Reuter, COO Air & Sea Logistics ve skupině Dachser.
V Indii firma zaměstnává ve 27 pobočkách přibližně 500 osob. Soustředí se zde na služby letecké a námořní logistiky a na kontraktní logistiku. V Bangladéši má Dachser dvě pobočky a v Thajsku jednu v hlavním městě Bangkoku.
Dachser učinil v posledních letech v asijsko-pacifickém regionu několik významných investic a založil pobočky v Indonésii, Singapuru, Thajsku, Vietnamu a v Malajsii a dále rozvíjí a posiluje své aktivity v regionu velké Číny a v Jižní Koreji.
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je odemčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.
Aktuální číslo odborného magazínu Logistika
Radek Novotný
Logistika č. 2/2025





