Spolupráce mezi Dachserem a AFL, jednou z předních indických logistických společností, byla zahájena v roce 1996 a úspěšně se rozvinula ve strategické partnerství. Tyto dvě společnosti založily v roce 2007 společný podnik v Indii, následně pak otevřely také další pobočky v Bangladéši a v Thajsku a začlenily je do globální logistické sítě skupiny Dachser.

V roce 2011 se společnost v Indii přejmenovala na Dachser India. V srpnu letošního roku získal Dachser všechny akcie společnosti v Indii a Thajsku od firmy Indglobal, která je součástí společnosti AFL, a většinový podíl v Bangladéši.

„Učinili jsme důležitý krok k dalšímu posílení naší mezikontinentální sítě s cílem rozvíjet spolupráci s našimi zákazníky na těchto velmi slibně rostoucích trzích,“ říká Thomas Reuter, COO Air & Sea Logistics ve skupině Dachser.

V Indii firma zaměstnává ve 27 pobočkách přibližně 500 osob. Soustředí se zde na služby letecké a námořní logistiky a na kontraktní logistiku. V Bangladéši má Dachser dvě pobočky a v Thajsku jednu v hlavním městě Bangkoku.

Dachser učinil v posledních letech v asijsko-pacifickém regionu několik významných investic a založil pobočky v Indonésii, Singapuru, Thajsku, Vietnamu a v Malajsii a dále rozvíjí a posiluje své aktivity v regionu velké Číny a v Jižní Koreji.

Související