Česká pobočka v Brně se tak stala druhým největším centrem společnosti na světě. FEI Company je přední světová společnost v oblasti elektronové mikroskopie.

Hlavními odběrateli přístrojů FEI jsou proslulé univerzity, velké farmaceutické společnosti nebo vývojová centra kosmického, polovodičového, těžebního, automobilového či leteckého průmyslu.

V nových prostorách najde uplatnění až 500, v případě dalšího růstu až 1200 zaměstnanců. Stavební práce pro společnost FEI byly zahájeny v roce 2012.

„Smlouva mezi CTP a FEI je uzavřena na 20 let s možností dalšího variabilního rozšíření stávajících prostor. Naše spolupráce potvrzuje zájem nadnárodních firem o lokalitu Brna, která je vnímána jako velice atraktivní nejen díky své strategické poloze, ale také díky vzdělanosti pracovníků,“ uvedl Remon Vos, generální ředitel CTP. 

Brněnský CTPark je v provozu již od roku 2005 a stále expanduje. Sídlí v něm na 20 společností s více než 7000 zaměstnanci. V nedávné době vznikly nové prostory také pro výrobní společnost v oblasti energetiky a automatizace ABB.

FEI Czech Republic působí v Brně již od roku 1993 a v současnosti je zdejší pobočka celosvětově největším výrobním centrem společnosti. Významný je kromě samotné produkce také vývoj a servis elektronových mikroskopů.

Související