Prologis koupil letos od společnosti Skanska Property Czech Republic 33hektarový pozemek u sjezdu z dálnice R6 nedaleko ruzyňského letiště, který má potenciál pro výstavbu 132 000 metrů čtverečních logistických hal. Nedlouho poté na něm zahájil spekulativní výstavbu budovy s plochou 30 000 metrů čtverečních.

Nyní začne v Prologis Parku Prague Airport další projekt, a to pro velkoobchodního dodavatele ochranných pracovních pomůcek, společnost Červa. Ta má v současnosti hlavní centrální sklad v nedalekých Hostivicích a regionální pobočky v Brně, Ostravě a dalších šesti zemích střední a východní Evropy. Součástí nové budovy bude také cross-dock a vnější rampy určené k bočnímu nakládání.

V jenečské průmyslové zóně je v současnosti nejvýraznější stavbou loni otevřené 13tisícové překladiště logistické firmy Gebrüder Weiss, které kromě jiného zahrnuje i sklad ADR.

„Se společností Prologis spolupracujeme v regionu více než šest let, a proto jsme přesvědčeni, že se nám rozšíření spolupráce vyplatí a že společnost dodá kvalitní budovu na míru našim specifickým potřebám,“ řekl Albert Giliaev ze společnosti Červa.

„Prologis Park Prague-Airport jsme koupili nedávno a zahajujeme zde již druhý projekt, což potvrzuje, že prémiová lokalita dělá z parku jedno z nejatraktivnějších center pro obchodní rozvoj v této oblasti,“ řekl Martin Polák, senior viceprezident a country manager pro Českou republiku a Slovensko společnosti Prologis.

Související