Tzv. bílý kontejner je nejnovějším přírůstkem do portfolia chladicích zařízení Emirates SkyCargo. Byl navržen speciálně, aby umožnil přechodnou regulaci teploty pro zdravotnické výrobky a potraviny podléhající zkáze.

Vnitřek bílého kontejneru je opatřen tepelnou izolací, která brání vstupu vnějšího tepla dovnitř. Zařízení také používá chladicí zásobníky, jež umožňují doplit suchý led nebo chladicí kapaliny bez otevření obalu.

Kontejner se může použít pro přepravu zboží, které nespadá do kategorie velmi vysoké citlivosti, ale vyžaduje teplotu prostředí v rozmezí mezi 2 °C – 8 °C a 5 °C – 25 °C.

„Po dvou letech intenzivního výzkumu a vývoje ze strany našeho týmu uvádíme na trh letecké nákladní dopravy nové chladicí zařízení. Bílý kontejner nenahrazuje Cool Chain Premium. Nabízí cenově dostupné řešení, které je efektivní z hlediska nákladů u komodit, jako jsou zdravotnické výrobky a potraviny podléhající zkáze,“ řekla Moaza Al Falahi, viceprezidentka Emirates pro vývoj nákladních produktů a místní záležitosti.

Dodržování teplotního řetězce při přepravě zboží posílilo Emirates SkyCargo také díky otevření nákladního terminálu v Dubai World Central na mezinárodním letišti Al Maktoum v Dubaji. Ten nabízí pokročilý systém skladování a plochu pro citlivé produkty, která je navržená tak, aby zde bylo možné přeložit až 140 tisíc tun nákladu ročně. K dispozici jsou tři velké plochy s různými rozsahy teplot mezi 18 °C až 25 °C.

Společnost Emirates využívá pro dopravu karga kromě nákladního prostoru flotily 224 převážně osobních letadel také 13 nákladních letounů - 11 Boeingů 777 F a dvou letadel Boeing 747-400 ERF -, která létají do více než 50 destinací po celém světě. Nákladní Boeing 777 je schopný přepravit až 103 tun nákladu.

Související