Čínský koncern YAPP zahájil na jaře loňského roku spolupráci s firmou Aimtec, předním dodavatelem a integrátorem v oblasti logistiky a výroby v automobilovém segmentu. Vedení požadovalo převést šablonu podnikového informačního systému SAP z Číny do závodu v Plazech v České republice.

Firma sídlící v průmyslové zóně poblíž Mladé Boleslavi dodává do automobilky Škoda Auto přes logistického providera palivové nádrže na vozy značky Octavia. Předmětem dodávky bylo nastavení systému pro oblasti finance, controlling, podpory prodeje, skladového hospodářství a logistiky, plánování výroby a majetku. Projekt skončil na konci roku 2013.

Druhý projekt odstartoval v květnu letošního roku. Předmětem dodávky je nasazení EDI komunikace pro závod v ruském Nižnij Novgorodu a pro již zmiňovaný závod v Plazech v České republice. Pro komunikaci bude využit nástroj TradeSync Integration Manager od společnosti Axway, který v automobilovém průmyslu představuje standard pro B2B komunikaci a jehož součástí je také interface na SAP ERP.

Server je fyzicky v Číně. Pro ruský závod se rozběhne komunikace pomocí EDI s místní pobočkou Volkswagenu, pro český s automobilkou Škoda Auto. Příchozí zprávy budou typu VW Delfor a VW TSL, odchozí zprávy INVOICE a DESADV. Ostrý provoz pro Škodu proběhl v srpnu.

Společnost Yapp Automotive Parts byla založena v roce 1988. Specializuje se na vývoj a výrobu palivových nádrží. Koncern sídlí v městě Jang-čou. V Číně má 13 závodů a celkem 5 firem v USA, Indii, Rusku, Austrálii a České republice. Jako Tier 1 dodává své výrobky významným automobilkám, například Volkswagenu, GM, Fordu, PSA Peugeot Citroën, Mercedes-Benz, Suzuki, Nissanu, SAIC Motor, FAW a další.

Související