Expozice 1627 vystavovatelů si letos na MSV prohlédlo přes 76 tisíc odborných návštěvníků ze 46 zemí. To je o bezmála pět tisíc více než vloni a nejvíce za poslední tři roky.

„Zvýšení návštěvnosti lze přičíst obnovení investic a růstu poptávky po nových průmyslových řešeních a technologiích ze strany průmyslu,“ uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

„Zvýšený zájem návštěvníků registrujeme nejen z České republiky, ale i ze sousedních zemí - Slovenska, Maďarska, Polska, Rakouska, Německa - a dále z východní Evropy - Ruska a Ukrajiny. Významnou návštěvnickou skupinu tvoří odborníci z průmyslových nadnárodních firem působících ve střední Evropě,“ uvedl PR manažer brněnského výstaviště Jiří Erlebach.

Statistiky sice v porovnání s loňským rokem vypadají příznivěji, roce 2011 ale akci navštívilo přes 79 tisíc lidí, tedy zhruba o 3000 víc než letos. Také účast firem se oproti loňsku zvýšila, před dvěma lety ale na MSV vystavovalo ještě o 250 firem víc.

Většina návštěvníků byla letos s kvalitou veletrhu spokojena. Podle průzkumu nejvýše oceňovali množství novinek a odbornou úroveň, kterou pozitivně ohodnotilo 91 procent dotázaných. Na příští ročník MSV je pak rozhodnuto přijet 80 procent respondentů.

Související