Společnost P3 tak pokračuje po letošních akvizicích industriálních areálů v Itálii a Česku v dalších nákupech. Loni firmu převzali noví vlastníci TPG a Ivanhoé Cambridge s tím, že z ní vytvoří významného hráče na trhu evropských průmyslových nemovitostí.

Hlavní součástí akvizice je plně obsazený park na hlavním městském okruhu v Bukurešti, který zahrnuje haly na ploše 215 tisíc metrů čtverečních a dalších 40 hektarů pozemků.

V Polsku pak P3 získá sklady o rozloze 177 tisíc metrů čtverečních u města Blonie asi 30 kilometrů západně od centra Varšavy. Areál zahrnuje ještě 17 hektarů volné plochy. Druhý polský park leží nedaleko města Lodž. Ten nabízí hotové prostory o rozloze 75 tisíc metrů čtverečních a dalších více než 100 hektarů k výstavbě.

„Tato transakce následuje po nedávných akvizicích P3 v Itálii a v České republice a odpovídá naší strategii růstu, kterou jsme zahájili v říjnu loňského roku, kdy P3 koupily společnosti TPG a Ivanhoé Cambridge,“ uvedl generální ředitel P3 Ian Worboys. P3 tak nyní disponuje po Evropě logistickými centry na ploše přes 2,9 milionu metrů čtverečních.

„Akvizice parků nedaleko Lodže a Varšavy dále posiluje naši pozici v Polsku, kde již nyní vlastníme parky v Poznani a Mszczonówě. Spolu s nákupem nejlepšího logistického parku v Rumunsku tyto areály rozšíří naše portfolio ve střední a východní Evropě a vhodně doplní naše nedávné investice,“ dodal Peter Bečár, výkonný ředitel P3 pro střední a východní Evropu.

Transakce je podmíněna splněním smluvních podmínek a schválením ze strany antimonopolních úřadů. Zástupci CA Immo předpokládají, že bude dokončena kolem závěru letošního roku.

Nedávno povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže společnosti P3 nákup 11 logistických parků v České republice. Jde o 58 budov na ploše 627 tisíc metrů čtverečních po celé zemi, které vlastnily fondy dalšího developera VGP a společnosti Tristan Capital Partners. Součástí tohoto obchodu byl i největší český logistický park v Horních Počernicích na kraji Prahy.

Související