Sportisimo se stane prvním nájemcem Westgate Parku Rudná. Ten vznikl v roce 1997 a byl jednou z prvních staveb průmyslové zóny v Rudné, která leží na dálnici D5 asi pět kilometrů od kraje Prahy. Dříve tu měly své sklady řetězce Delvita a poté Billa. Společnosti Europa Capital a The Charnwood Company tady nyní dokončují rekonstrukci.

Sportisimo obsadí ve Westgate Parku téměř 15 tisíc metrů čtverečních skladových a kancelářských ploch, což je zhruba polovina plochy stávající budovy. K dispozici zde tak zůstávají už jen chladírenské a mrazírenské prostory. Řetězec ale už má sklady i v sousedním Business Parku Rudná, který nedávno koupila developerská firma Prologis.

Tady je přitom největším nájemcem. Sportisimo na začátku roku v Prologis Parku Prague – Rudná, jak se nyní areál jmenuje, téměř zdvojnásobilo svou skladovou plochu. V současnosti tu na 25 tisících metrech čtverečních provozuje centrální logistický hub pro Českou republiku a Slovensko.

„Mohu potvrdit, že si od 1. 12. 2014 v rámci optimalizace logistických procesů a rozvoje společnosti pronajmeme další skladové prostory v areálu Westgate v Rudné u Prahy,“ uvedla Martina Kudláčková, ředitelka nákupu a marketingu společnosti Sportisimo.

Sportisimo má aktuálně 78 prodejen v 56 městech České republiky a dalších 21 obchodů na Slovensku. Na českém trhu působí od roku 1999 a několikrát získalo ocenění Obchodník roku v kategorii sportovního oblečení a vybavení. Od roku 2008 provozuje vedle kamenných prodejen také svůj e-shop.

Westgate Park má vedle rekonstruované budovy územní rozhodnutí na výstavbu dalších 55 tisíc metrů čtverečních skladů. O ně už projevilo zájem několik firem.

„Veškeré stávající suché skladové prostory jsou nyní plně obsazeny. Novým zájemcům můžeme nabídnout skladové prostory vytvořené na míru na přilehlých pozemcích,” uvedl Robert Martin, ředitel Europa Capital pro střední Evropu.

Související