Prostory nového distribučního centra UTC se skládají z 6808 m2 skladové plochy, 1180 m2 mezaninového prostoru a dodatečně nově postavených 300 m2 kanceláří pro management a provozní zázemí společnosti. Ta odtud bude řídit svůj byznys na trzích v Estonsku, Kazachstánu, Litvě, Rusku, Srbsku, na Slovensku a Ukrajině.

„Přesun v podstatě celého vedení je pro každou firmu velkou výzvou, ale díky jedinečné lokalitě Jažlovic a uzavření dlouholetého partnerství se společností Goodman jsme si jisti, že jsme udělali skvělé rozhodnutí,” říká Paul Roncken, generální ředitel UTC. „Očekáváme, že nové, efektivněji nastavené logistické procesy budou mít pozitivní vliv na celý náš byznys v regionu střední a východní Evropy.”

Vedle specifických technických požadavků byla jedním z kritérií výběru lokality pro novou centrálu také dobrá dopravní dostupnost do Prahy - vedle skladových prostor totiž musí nový objekt nabídnout současně i komfortní kanceláře pro administrativní zaměstnance UTC. Logistický park Jažlovice společnosti Goodman je umístěn přímo na významném logistickém uzlu v těsné blízkosti dálnice D1 nedaleko Prahy.

Související