„Abychom otestovali technickou spolehlivost a vyhodnotili ekonomické aspekty provozu tahačů s motory v provedení CNG, nasadili jsme na dodávky automobilových komponentů z Maďarska na Slovensko zkušebně jeden tahač tohoto typu,“ říká Michal Peter, jednatel společnosti Yusen Logistics (Czech).

„Na základě pozitivních výsledků jsme se rozhodli ve spolupráci se smluvním dopravcem rozšířit kapacitu naší ekologické flotily o další čtyři kusy, které jsme nedávno převzali od našeho partnera, společnosti Profi Auto CZ,“ dodává Michal Peter.

Hlavním benefitem využití tohoto typu přepravy je snížení emisí škodlivin, a to až o 20 procent v případě CO2 na vozidlo za rok ve srovnání se standardním dieselovým tahačem. CNG motory navíc snižují hlukovou zátěž, protože mají hladší a mnohem tišší spalování než motory naftové. Výhodou je také eliminace dalších uhlovodíků a prachových částic a nižší cena paliva.

„Yusen Logistics se celosvětově hlásí k zavádění nových, ekologicky udržitelných technologií, které motivují naše partnery a zákazníky k pokračování nastoupeného trendu,“ uzavírá Michal Peter.

Související