P3 v současné době jedná o koupi 11hektarového pozemku v Srbsku nedaleko Bělehradu, v zemi přitom dosud nepůsobí. „Do země teprve vstupujeme a tak důkladně monitorujeme místní trh. Žádnou výstavbu na pozemku nyní neplánujeme," uvedl výkonný ředitel pro střední a východní Evropu Peter Bečár. Podle něj by to mohl změnit případný zájem klientů o tuto lokalitu, která je podle P3 velmi perspektivní. Spekulativně stavět v Srbsku nebude.

P3 se také nedávno dohodla na koupi logistických parků v Polsku a v Rumunsku o celkové pronajímatelné ploše 467 tisíc metrů čtverečních. Tato transakce, která zahrnuje 23 skladů a další pozemky pro výstavbu v rámci třech areálů, musí být ještě schválena regulatorními orgány.

Tento týden také antimonopolní úřad dokončil proces schvalování velké akvizice v Česku. „Akvizice českého portfolia představuje významný milník v naší historii a společnost P3 se tak stává jedním z největších poskytovatelů logistických a průmyslových nemovitostí v Evropě. Od října 2013, kdy se majiteli P3 staly společnosti TPG a Ivanhoé Cambridge, tak firma téměř zdvojnásobila svou velikost,“ uvedl generální ředitel P3 Ian Worboys.

Aktuálně se v portfoliu P3 Logistic Parks nachází celkem 115 nemovitostí. Nové nákupy uzavřené v tomto roce zahrnují v České republice 627 tisíc metrů čtverečních (11 logistických parků s 54 budovami) a pozemky pro výstavbu logistických budov o velikosti 240 tisíc metrů čtverečních. Vedle toho firma koupila ještě dalších pět skladových budov v Itálii.

P3 je v České republice aktuálně druhým největším poskytovatelem logistických a průmyslových nemovitostí podle velikosti zastavěné plochy a volných pozemků, hned po developerské společnosti CTP. P3 v tuzemsku letos znásobila své portfolio logistických parků ze dvou na třináct a zastavěné skladové plochy ze 248 tisíc metrů čtverečních na 875 tisíc metrů čtverečních.

„P3 bude i nadále vyhledávat akviziční příležitosti v celé Evropě a ve vhodných lokalitách dále rozšiřovat již existující prostory. V případě zajímavých investičních příležitostí budeme pokračovat v růstu i v příštím roce. Na mnoha trzích nabídka logistických prostor aktuálně stále zaostává za rostoucí poptávkou. V našem segmentu stále vidíme růst hodnoty nemovitostí a díky tomu pokles požadovaných výnosů ze strany investorů, a to zejména proto, že výhled týkající se růstu nájmů je velmi pozitivní,“ dodal Ian Worboys.

Související