Společnost CWJ24, která se zaměřuje na logistiku kosmetiky v České republice, ve svém distribučním centru dosud využívala vlastními silami vyvinutý informační systém pro řízení skladu. Chtěla ale nový systém, který bude lehce přizpůsobitelný aktuálním, rychle se měnícím zákaznickým požadavkům. Výběrové řízení vyhrála společnost Aimtec s produktem DCIx WMS.

DCIx WMS umožní podrobnější sledování skladových pohybů, poskytne lepší uspořádání zboží v regálovém skladě a zpřehlední práci s přijímanými paletami. Ty se skládají z větších a menších krabic, které budou označeny SSCC etiketami, čímž se zajistí efektivnější manipulace, sledování pohybů šarží a vychystávání.

K vychystávání slouží skluzové regály. Obsluhu s prstovými skenery bude v procesu vychystávání navigovat systém pro zboží. Postupně tak bude plnit vychystávací vozíky jednotlivými položkami. Zásilka se před předáním finálnímu přepravci zváží a zkontroluje na úrovni čárového kódu zboží.

Údaje o váze zásilky se porovnají se skutečnou váhou. Ve skladovém systému budou připraveny také procesy pro vytváření reklamních a akčních balíčků, tzv. kitting, tvorbu marketingového materiálu, úpravy prodejních stojanů a přípravu dalších speciálních akcí.

Součástí projektu je také napojení DCIx WMS na ERP zákazníků společnosti CWJ24 přes integrační můstky.

Nasazení systému

Nasazení zvoleného řešení systému proběhne během tří měsíců. Do konce letošního roku bude provedena analýza stávajícího stavu s návrhem na řešení. Instalace warehouse management systému začne v lednu 2015 se startem ostrého provozu na konci března.

Projekt se skládá ze dvou hlavních fází. Cílem první je nahrazení původních funkcí stávajícího WMS. V druhém kroku se bude systém rozšiřovat o nové procesy, například příjem na základě SSCC etiket a elektronického avíza (EDI zprávy DESADV), práce se zápůjčkami nebo fakturace za úkon.

Předmětem další spolupráce bude integrace systému DCIx WMS na poskytovatele přepravních a zásilkových služeb, například PPL a DPD.

 

Související