Na pozemku o rozloze 32 500 m² bude za několika měsíců stát moderní logistické centrum se skladovou halou (3400 m²), překladištěm (3900 m²) a kancelářemi (1100 m²). „Nový sklad s certifikátem TAPA bude vybaven speciálním lokalizačním systémem, který nám v budoucnu zajistí rychlejší dodání zboží,“ říká Harald Prohaska, ředitel Gebrüder Weiss v Česku. Díky nové infrastruktuře pomůže firma v Česku svým zákazníkům s optimalizací toku zboží. 

To potvrzuje i společnost Mall.cz, která spolupracuje s firmou Gebrüder Weiss jako logistickým partnerem od roku 2009. „Díky novému terminálu očekáváme dostatek kapacit pro zvládnutí našeho růstu, což vzhledem k našim meziročním nárůstům v řádech desítek procent není vůbec jednoduché,” říká Marek Liška, předseda představenstva Mall.cz. „Pro nás je 'jistota' připravenosti partnera naprosto klíčová. A zároveň to určitě přinese o něco vyšší efektivitu v procesech,” dodává Marek Liška. 

Česká pobočka Gebrüder Weiss působí na trhu od roku 1992 a neustále pokračuje v rozvoji své lokální sítě. Vedle hlavního sídla v Jenči u Prahy disponuje dalšími šesti pobočkami a nabízí svým zákazníkům ucelené spektrum přepravních a logistických služeb včetně přikládek a celovozových přeprav. I přes mírnou recesi v minulých letech byl rok 2013 pro firmu v Česku úspěšný. Počet zásilek vzrostl o 25 procent, obrat o sedm procent. „Podle aktuálních čísel se jeví česká filiálka velmi pozitivně, počítáme tak s dalším nárůstem zákazníků i s dalšími investicemi,” sdělil Reinhold Grasser, regionální ředitel pro oblast Gebrüder Weiss sever.

 

Související