Společnost Otis, součást skupiny UTC, která přestěhovala do Břeclavi výrobu eskalátorů v roce 2000, zaměstnává v České republice více než 600 pracovníků. Dachser spolupracuje s touto firmou již od roku 2004, kdy začal pro Otis zajišťovat dopravu finálních výrobků. Dnes už v Břeclavi zajišťuje kompletní logistiku jeho divizí Escalators & Elevators, včetně interní logistiky a služeb s vysokou přidanou hodnotou.

Dachser provozuje pro Otis centrální sklad o ploše 18 500 metrů čtverečních, vychystává až 9000 skladových položek denně a dodává je na montážní linku společnosti v režimu Just-In-Time. Dachser zajišťuje také výrobu speciálních obalů finálních výrobků a příslušenství, jejich balení a distribuci.

Díky svým zkušenostem s tímto zákazníkem byli specialisté z Dachseru Břeclav součástí projektového týmu, který měl ve Francii za úkol přesunout distribuční sklad sesterských firem Otisu – společností Sicli a Chubb -, pod management kolegů z Dachser France.

„Náš tým měl za úkol zabezpečit efektivní přechod k novému poskytovateli logistických služeb, vytvořit funkční logistický model pro zásobování primárně francouzského trhu,“ popisuje Tadeáš Kos, vedoucí pobočky Dachser Břeclav. „V rámci projektu se nám podařilo implementovat efektivní systém, postavit optimální regálový sklad a tím navýšit skladové položky a zrychlit způsob vychystání zakázek.“ Tento projekt byl úspěšně dokončen v prosinci loňského roku.

Související