Nově vzniklý tým v ruském hlavním městě, který v současnosti tvoří devět lidí, bude nabízet služby v oblasti leteckých, námořních a pozemních přeprav, komplexní logistická řešení, logistiku a speciální projekty.

Regionální ředitelkou GW Rusko je Naďa Chudaleva a tato pobočka patří pod vedení regionálního manažera letecké a námořní přepravy Gebrüder Weiss v Asii, Vojislava Jevtice. Nové působení je rozděleno do tří poboček - centrální pobočka je přímo v Moskvě a další dvě na letištích v Šeremeťevo a Domodědovo.

Pro evropské a asijské společnosti stále patří Rusko mezi důležité trhy. Otevřením nových poboček v tomto regionu konsoliduje Gebrüder Weiss svou síť poboček a vyplní tak geografickou mezeru mezi Evropou a Asií.

„Rusko je pro naše zákazníky důležitým trhem s enormním potenciálem růstu. Společnost Gebrüder Weiss se svým zkušeným týmem je schopna nabídnout kompletní škálu služeb v tomto regionu s napojením na svou globální síť poboček po celém světě,“ říká Vojislav Jevtic s tím, že společnost by měla do konce roku navýšit počet zaměstnanců v Rusku na 20.

Gebrüder Weiss před rokem převzal rakouskou společnosti Far Freight, která má pobočky v Rusku a Turkmenistánu a orientuje se zejména na postsovětské státy. Poskytovatel logistických služeb tu má mnoholeté zkušenosti v oblasti pozemních, leteckých i námořních přeprav.

Gebrüder Weiss plánuje v Rusku i další rozšíření svého působení. „Investujeme v blízkosti našich zákazníků a dodavatelů. Pokud máme v místě své vlastní pobočky, jsme schopni poskytovat služby nejvyšší kvality,“ uvedl Vojislav Jevtic.

Související