Nová letecká přeprava helikoptérou společnosti DHL dokáže překonat časté dopravní zácpy ve městě a jeho okolí, a zrychlí tak spojení především mezi klíčovými finančními centry v USA a Spojeném Království. Součástí služby je záruka doručení urgentních dokumentů z New Yorku, Bostonu a Chicaga do londýnské finanční čtvrti následující den po vyzvednutí.

Spojení zkrátí dobu přepravy mezi centrálou DHL na letišti Heathrow a čtvrtí Canary Wharf, která se stává následníkem londýnského finančního centra City, až o hodinu. Tam čeká na helikoptéru kurýr DHL, který už přímo doručuje do finančních, poradenských a právních firem.

 

Expresní společnost začala využívat vrtulník poprvé v New Yorku, a to v roce 2007, loni pak podobný servis zavedla v Los Angeles. „Londýnskou“ helikoptéru, model Bell 206 Jet Ranger, provozuje DHL prostřednictvím společnosti Heli-Charter. Stroj může přepravit kolem 300 kilogramů dopisů a balíčků.

DHL helicopter UK„Tato nová služby nabízí zákazníkům ještě vyšší rychlost a spolehlivost. Zvláště v sektoru finančních a odborných služeb čas skutečně znamená peníze,“ řekl John Pearson, CEO společnosti DHL Express Europe.

Související