„V Polsku stále vidíme velký rostoucí potenciál,“ vysvětlují majitelé a jednatelé Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis. „Touto transakcí trvale posílíme naši pozici v Polsku.“ Skupina Geis nyní patří se svou sítí čítající 17 poboček s téměř 500 zaměstnanci k největším poskytovatelům logistických služeb v zemi.

Geis působí v Polsku od roku 2006, kdy zde začínal s leteckými a námořními přepravami. V polovině roku 2013 posílil Geis svoji účast v zemi, když převzal polskou pobočku společnosti Quehenberger Logistics. Další akvizicí Geisu byla počátkem roku 2014 společnost Logwin Solutions Poland. Obě zmíněné firmy nyní působí pod obchodním jménem Geis PL.

 

ET Logistik dosáhlo loni v pozemních dopravách a smluvní logistice obratu kolem 25 miliónů eur. Na osmi pobočkách společnosti pracuje 300 zaměstnanců na více než 43 000 metrech čtverečních skladových a manipulačních ploch.

Na silnici zajišťuje ET Logistik přepravy sběrných, dílčích a celovozových zásilek a využívá k tomu nákladní automobily s řízenou teplotou. Distribuční síť pro přepravu paletových a kusových zásilek firmy tvoří osm vlastních poboček a 11 partnerských dep.

Komplexní smluvní logistiku provozuje ET Logistik na pěti vlastních pobočkách. Do portfolia nabízených služeb patří služby s přidanou hodnotou, balení, etiketování a logistika vratných obalů, a to v potravinářském i nepotravinářském průmyslu. Všechna logistická centra proto disponují prostorami s řízenou teplotou a většina z nich je certifikována podle HACCP.

Související