Jungheinrich uvedl na veletrhu LogiMat 2015 nový horizontální vychystávací vozík ECE 220/225. Jedním z hlavních parametrů nové generace strojů je až o 10 procent vyšší překládací výkon. Ten je výsledkem přepracované technologie pohonu a elektroniky, čímž se podstatně zvýšilo zrychlení vozíku.

Výkon motoru zvyšuje vylepšená řídicí elektronika vozíku a jeho softwarové vybavení, které je rovněž od Jungheinrichu. „Ačkoliv je překládací výkon vyšší, spotřeba energie byla snížena o pět procent,“ říká Stefan Hirt, vedoucí produktového managementu vysokozdvižných a horizontálních vychystávacích vozíků Jungheinrich. Na přání zákazníka je pak možné dodat sady dalšího vybavení, které dále snižují spotřebu energie.

ECE 220/225 může přepravovat náklady až do hmotnosti 2500 kg. Vozík může být vybaven různými výkonovými variantami. Vývojem samozřejmě prošla ergonomie pracoviště řidiče, a to v podobě různých opěrek zad a variant plošiny.

Nový horizontální vychystávací vozík je možné dodat se dvěma různými typy baterie. Může být vybaven olověnou baterií (ECE 220/225) nebo li-ion technologií (ECE 220i/225i).

Související