Blízkost obou firem by měla zákazníkům HPI-CZ přinést rychlejší servis. Díky zjednodušení a zefektivnění procesů zvládne nové logistické centrum zásobovat celou republiku. Modernizace se týká i pobočky HPI-CZ v Plzni, která se přesídlí, obdobně jako hradecké logistické centrum, do blízkosti Toptransu.

Plzeňská pobočka si i nadále zachová možnost osobních odběrů zdarma, vyzvednutí zboží je přitom možné už následující den od zaslání objednávky. Doručení zboží po celé ČR prostřednictvím společnosti Toptrans standardně probíhá v pracovních dnech do 24 hodin od objednání.

Nové logistické centrum se nachází v dobře dostupné lokalitě na okraji města, s napojením na dálnici a další významné komunikace. Oproti původním prostorám má menší užitnou plochu, ale větší výšku - umožňuje skladování až do 11,5 metru.

Díky efektivnímu využití plochy a lepší organizaci znamenala změna sídla pro společnost HPI-CZ navýšení kapacity skladu. Zboží je skladováno i manipulováno pod jednou střechou. Menší podlahová plocha pak v praxi znamená zkrácení časů na přípravu zakázek.

Nový systém kompletace objednávek navíc umožňuje ve stejném časovém úseku připravit více zakázek. Úzké propojení expedice a dopravy umožní HPI-CZ na požadavky zákazníků reagovat rychleji.

V areálu je navíc showroom o rozloze 200 metrů čtverečních s ukázkami použití jednotlivých profilů.

Společnost HPI-CZ patří k významným českým dodavatelům stavebního příslušenství pro střešní krytiny a zateplování budov. Byla založena v červnu 1995 pod názvem Mage–CZ. V současné době je součástí mezinárodní skupiny Monier Group.

Související