Ke změně názvu má dojít po dokončení všech formálních změn týkajících se práva obchodních společností. Součástí tohoto procesu je i česká dceřiná společnost v Chotětově, která v následujících měsících také upraví svůj název.

„Přejmenování je dalším krokem v rámci naší strategie růstu a internacionalizace,“ uvedla Ingrid Völkening z marketingového oddělení firmy. Společnost podle ní zaznamenává již několik let významný nárůst; v roce 2013 například rozjela dvě nové výrobní pobočky v Německu.

Současně podnik připravuje zahájení výroby v dalších dvou nových pobočkách - v Německu a Mexiku. „V Germersheimu i v Pueble budeme vyrábět přepravní boxy a obalové systémy převážně pro automobilový průmysl," vysvětluje jednatel společnosti Hans-Joachim Hirsch.

„V Germersheimu budeme začínat na ploše 34 000 čtverečních metrů, v Pueble na 6000 metrech čtverečních. Obě pobočky nabízejí dostatečný prostor pro další expanzi," dodal s tím, že přípravné práce k uvedení výrobního podniku do provozu budou dokončeny začátkem roku 2016.

Momentálně probíhá proces výběru zaměstnanců. „Již také dostáváme zakázky od našich zákazníků. Jakmile budou naši zaměstnanci proškoleni, začneme s kompletací obalových řešení,“ řekl Hirsch.

Podnik, který je divizí skupiny Thimm Group, zaměstnává ve svých pěti závodech v Německu a České republice více než 600 zaměstnanců. Svůj minoritní podíl v Rakousku zrušil počátkem roku. V tuzemsku začal působit v roce 1994 a dnes patří k nejvýznamnějším výrobcům obalových řešení.

Související