„V loňském roce se nám poprvé podařilo dosáhnout dvoumiliardové hranice obratu,“ říká Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel Dachser Czech Republic. „Velkou měrou se na tom podílel nárůst exportu jak našich stávajících, tak i nových zákazníků.“

Dachser otevřel i novou provozovnu ve Frenštátu pod Radhoštěm a v rámci celé republiky výrazně posiloval také v lidských zdrojích. Pro firmu tak nyní v tuzemsku pracuje více než 450 zaměstnanců, což představuje roční nárůst o 30 procent.

Celá skupina Dachser zvýšila v roce 2014 konsolidovaný obrat o 5,2 procent na 5,3 miliardy eur. Na oživení na začátku roku navázal po obchodní stránce velmi úspěšný podzim 2014 a podle šéfa společnosti Bernharda Simona přispěl k růstu zejména trend směřující k outsourcingu komplexních mezinárodních logistických řešení.

„Naše efektivní evropská síť sběrné služby, speciální řešení kontraktní logistiky na míru našim zákazníkům v Evropě, Asii a v USA a vlastní síť námořních a leteckých přeprav nám umožňuje pokrýt celý dodavatelský řetězec,“ vysvětluje Bernhard Simon. Podle něj až na malé výjimky končí období růstu prostřednictvím rozšiřování sítě. Udržitelného růstu bude nyní Dachser moci dosáhnout zejména díky úzce propojeným logistických řešením.

Související