Nové centrum o rozloze 600 metrů čtverečních je vybavené teplotními zónami 15 až 25 stupňů Cesia a 2 až 8 stupňů Celsia a nepřetržitým monitorovacím a poplachovým systémem, který slouží k zajištění dodavatelského řetězce s kontrolou teploty.

Centrum UPS nabízí také možnost balení na tepelně izolované přepravní palety a údržbu speciálních přepravních kontejnerů.

„S nástupem biologických a teplotně citlivých výrobků a měnících se předpisů upravujících přepravu léčiv v různých zeměpisných oblastech roste zájem firem o zvýšenou kontrolu a ochranu zboží během přepravy,“ uvedl John Menna, viceprezident pro globální strategie zdravotnické logistiky UPS. „Logistické centrum zaměřené na přepravu biologického a zdravotnického materiálu na letišti Schiphol v Amsterdamu nám umožní přepravovat zásilky za přísných teplotních podmínek, v souladu se zásadami správné distribuční praxe (GDP) Evropské unie.“

Oznámení firmy přichází po šesti měsících od zveřejnění dohody o převzetí polské společnosti Poltraf, která se zaměřuje na logistiku ve zdravotnictví. Vedle toho UPS loni koupilo britskou společnost Polar Speed a předloni maďarský Cemelog, rovněž zaměřené na poskytování logistických služeb ve zdravotnictví, farmacii a biotechnologiích.

Související