V litvínovském areálu Schoeller bude společnost nově působit na více než 12 000 metrech čtverečních, v jejichž provozu plánuje zaměstnat až 200 lidí. V průmyslovém areálu v Děčíně pak již společnost Sapril Pro zahájila výrobu na přibližně 4000 metrech čtverečních s 50 zaměstnanci.

„V obou případech se podařilo nalézt kvalitní výrobní prostory, konkrétně v Litvínově investovali předchozí majitelé do modernizace areálu více než jednu miliardu korun. Příchod koncernu Sapril Group do regionu bude jistě i vzpruhou pro místní trh práce, na kterém s ukončením provozu jednoho z hlavních zaměstnavatelů v loňském roce výrazně vzrostla nezaměstnanost,“ říká Peter Kolenčík z průmyslového týmu realitně-konzultantské společnosti 108 Agency, která pronájmy zprostředkovala.

Společnost Sapril funguje jako chráněná dílna a zaměstnává více jak 50 procent zdravotně handicapovaných občanů. Právě nový závod v Litvínově pomůže v růstu firmy a umožní jí rozšířit svůj výrobní program o nové technologie a logistické prostory. Novinkou je instalace výrobní linky na velkoobjemové přepravní obaly ze sedmivrstvé lepenky.

Děčínská složka koncernu, fungující také jako chráněná dílna, je pak zaměřena na výrobu kartonových obalů a následný servis pro zákazníky. V Děčíně začala firma působit již v prosinci loňského roku.

Sapril Group, resp. její dceřiné společnosti vyrábějí a dodávají kompletní sortiment obalového materiálu v rámci České republiky, Slovenska, Německa a dalších zemí. Značná část produkce koncernu je určena především pro automobilový, elektronický a spotřební průmysl. Jedná se o ryze českou skupinu s hlavním sídlem v Mostě, která skrze své další koncernové společnosti vyrábí také v Litvínově, Děčíně a Podivíně na jihu Moravy.

Související