Kromě již zavedeného systému tzv. výdejen radosti, kde si zákazníci mohou objednané zboží nejprve vyzkoušet a až potom jej zaplatit, začal nyní on-line obchod s módou Zoot s dopravou zdarma bez dalších podmínek.

Firma pokryje náklady spojené s dopravou z vlastních zdrojů. „Řada obchodů nabízí doručení zdarma například při nákupu nad danou částku, kolem Vánoc, či během roku u různých příležitostí vyhlašují týdny bez poštovného. Naše nabídka je ale jiná. Nezáleží na tom, kdy jaké zboží a za kolik zákazník zakoupí. Doprava zdarma platí a bude platit pro všechny, na vše a bez jakéhokoli časového omezení, zkrátka napořád,“ uvedl spoluzakladatel firmy Zoot Oldřich Bajer.

Například e-shop Mall.cz nabízí dopravu zdarma při objednávkách nad 1000 korun, pro VIP zákazníky nebo při osobním odběru pouze ve výdejně u hlavního distribučního centra firmy v Horních Počernicích. Alza dopravuje zdarma při objednávce nad 15 000 korun, v obchodu Czc.cz se neplatí pouze při osobním odběru ve výdejnách, což ale mnohé e-shopy rovněž zpoplatňují.

Každý rok se za módu v Česku utratí více než 60 miliard korun. Na internetové obchody z toho přitom připadá pouze 5 procent. Do roku 2020 by to však mělo být až 15 procent a podle předpokladů bude číslo i nadále stoupat, uvedl e-shop v tiskové zprávě.

On-line obchod má v současné době síť 11 výdejen, a to pět v Praze, další v Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Ostravě a Bratislavě. Ty využívá více než 55 procent zákazníků společnosti. Do budoucna pak plánuje výdejny ve všech krajských městech v České republice a na Slovensku.

Související