Nové prostory v blízkosti hlavního finského města Helsinky představují jednu z největších investic (57 milionů eur), jakou kdy DB Schenker celosvětově realizoval.

„Kombinace provozu pozemní, letecké a námořní přepravy v jedné budově zlepší naši efektivitu, výkonnost a zrychlí překládku a toky zásilek mezi jednotlivými typy přepravy,“ říká Karl-Friedrich Rausch, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Schenker.

V nových prostorách ve Viinikkale bude na ploše 51 tisíc metrů čtverečních pracovat 650 zaměstnanců. Sklad nabídne 32 tisíc metrů čtverečních skladovací plochy, z toho 29 tisíc metrů čtverečních je ve vyhřívaných halách.

„Nový terminál nabízí mnoho významných výhod. Je nedaleko letiště - blíže přístavu, než předchozí terminál - a má lepší napojení na silniční síť,“ dodává Karl-Friedrich Rausch. Terminál je zároveň jedním z největších překladišť, jaké DB Schenker provozuje. Denně se tu zpracuje mezi 35 a 40 tisíci zásilek.

Součástí strategie DB Group 2020 je ochrana životního prostředí, což bylo důležité hledisko i při stavbě nového terminálu, který splňuje standardy BREEAM. Například se zde využívá solární energie pro nabíjení baterií vysokozdvižných vozíků.

Terminál se budoval na základě bezpečnostních požadavků TAPA A a sledovaly se také přísné bezpečnostní parametry pro dopravu, proto je založený na dvoupodlažním konceptu, který zajišťuje, že se chodci a kamiony nikdy nepotkají.

Související