Dne pro bezpečnost a efektivitu se zúčastnilo přes 100 hostů, kteří se blíže seznámili s novinkami v oblasti logistiky a manipulační techniky. K vidění byly například elektrické vozíky na pohon lithium-iontových baterií, Linde MH zde také prezentovala nové možnosti k prodloužení životnosti trakčních baterií i reálné úspory vozového parku na stlačený zemní plyn (CNG).

V rámci bloku o bezpečnosti provozu vystoupil i Jiří Kysela ze Státního úřadu inspekce práce s přednáškou věnující se problematice pohybu osob ve skladech. „Navazující panelová diskuze přinesla řadu zajímavých dotazů, ale i podnětů pro předcházení vzniku rizikových situací a další technologický vývoj,“ říká Jindřich Kotyza, jednatel a ředitel Linde Material Handling Česká republika.

LMH Den pro bezpecnost a efektivitu Praha 3Součástí akce byla rovněž zastávka evropské roadshow s elektrickým vysokozdvižným vozíkem o nosnosti až 8 tun. Jeho řidič předvedl, jak se s takovým těžkotonážním strojem zavírá krabička sirek. Vedle toho si hosté mohli prohlédnout stále populárnější logistický vláček.

Související