Firma zajišťuje prostřednictvím této služby dodávky koncovým příjemcům, jako jsou nemocnice, lékárny, lékaři, velkoobchody nebo vakcinační centra, v osmi státech. Jde o Rakousko, Dánsko, Francii, Itálii, Španělsko, Velkou Británii a Belgii, během tohoto roku pak přibude ještě Polsko.

U výrobců léčiv stále více stoupá poptávka po komplexních řešeních přeprav produktů v rámci celého dodavatelského řetězce, při současném dodržení přísného teplotního režimu. Hnacím motorem vzrůstající poptávky je dosažení maximální dostupnosti zásob a zároveň minimalizace rizik v dodavatelském řetězci, uvedla firma v tiskové zprávě.

Zmíněná služba je určena výhradně pro přísné požadavky farmaceutického průmyslu a zdravotnictví a zahrnuje více jak 50 000 doručovacích míst. Yusen v současné době zajišťuje kolem 20 000 dodávek týdně v rámci 36 zemí.

„Tato inovace staví Yusen Logistics do jedinečné pozice v rámci dodavatelských řetězců farmaceutického průmyslu, nabízející kompletní služby od přepravy surovin až po finální doručení k pacientům v celé Evropě,“ řekl Matthew Ray, šéf Yusen Logistics pro oblast zdravotnictví.

IT infrastruktura společnosti umožňuje u každého dopravce sledovat a kontrolovat, zda jedná v souladu s požadavky „správné distribuční praxe“. Centralizované řízení dat poskytuje zákazníkům přehled až na úroveň jednotlivé položky.

Související