Zprávu o výstavbě nového hubu oznámila UPS jen měsíc po otevření logistického centra pro nákladní leteckou přepravu zdravotnických zásilek na letišti Schiphol u Amsterdamu. Podle tiskové zprávy tím firma reaguje na stále rostoucí poptávku v tomto odvětví.

Logistické centrum v Roermondu, jehož výstavba má být dokončena v lednu 2016, je součástí plánu růstu UPS v Evropě. Lokalita se nachází poblíž německých hranic, nedaleko hlavního evropského leteckého hubu společnosti na letišti v Kolíně nad Rýnem/Bonnu. Přímé propojení mezi oběma centry má umožnit rychlou přepravu zdravotnických zásilek po celém světě.

Po uvedení do plného provozu logistické centrum vytvoří až 200 pracovních míst. Jeho rozloha dosáhne téměř 28 tisíc metrů čtverečních a bude mít kapacitu 41 tisíc paletových míst.

„Celkem již třetí logistické centrum zaměřené na přepravu zdravotnických zásilek v nizozemské provincii Limburg výrazně posílí distribuční možnosti UPS v Evropě,“ uvedl Harld Peters, prezident firmy pro západní Evropu. „Vyjde vstříc požadavkům širokého portfolia zákazníků, ať již přímo, tedy prostřednictvím celosvětové expresní zasilatelské sítě UPS, či prostřednictvím specializovaných distribučních center zaměřených na přepravu zdravotnických zásilek v dalších evropských zemích, jako jsou Španělsko, Itálie, Polsko nebo Maďarsko.“

Celosvětová distribuční síť společnosti zaměřená na přepravu zdravotnických zásilek nyní zahrnuje přes 50 míst v Evropě, Asii a Severní a Jižní Americe. Nové distribuční centrum bude zajišťovat řízení zásob, skladování zásilek citlivých na výkyvy teplot a služby zaměřené na zajištění kvality.

Související