Nová systémová pobočka pro distribuci balíkových, kusových a paletových zásilek vznikla v sousedství pracoviště Geisu v pražské Ruzyni specializovaného na logistiku. Právě umístění v západní části Prahy zjednodušilo dostupnost celé oblasti a navíc přineslo zákazníkům možnost prodloužení doby objednávky svozu beze změny doby doručení.

„O zřízení depa na západní straně Prahy jsme uvažovali již delší dobu. Po otevření Pražského okruhu ale došlo ke zlepšení dostupnosti této oblasti, a proto dostala přednost pobočka pro sever středočeského regionu v Měšicích,“ uvedl Luboš Adámek, regionální ředitel Geis Parcel CZ. „Logistické pracoviště Ruzyně jsme získali díky akvizici v loňském roce a nyní jsme tedy plně využili potenciál lokality.“

Nová pobočka splňuje parametry skupiny pro poskytování komplexního servisu. Je zde hala s technologií pro přepravu balíkových zásilek i speciální terminál pro paletové a kusové zásilky.

Všichni zaměstnanci, kteří nyní zajišťují provoz této pobočky, se několik měsíců připravovali v modletickém depu. Také většina řidičů již před otevřením pracovala na trasách spadajících nyní pod novou pobočku.

Na konec letních prázdnin pak Geis plánuje další novinku - přímou linku na Pyrenejský poloostrov. Expresní linka pro kusové a paletové zásilky, která bude k dispozici od září, umožní doručení zboží z České republiky do Barcelony a okolí za dva dny, na ostatní území Španělska a do Portugalska pak za tři až čtyři dny. Přeprava zboží se realizuje ve formě door-to-door.

„Nová linka s každodenním odjezdem zkrátí podstatně přepravní dobu, kterou jsme doposud do této destinace nabízeli. Reagujeme na rostoucí obchod našich firem se Španělskem, který od konce roku 2013, kdy zde skončila recese, vykazuje stálý růst,“ uvádí Karel Klimeš, ředitel produktu mezinárodních přeprav Geis CZ.

Geis provozuje aktuálně 46 přímých linek do 27 evropských států, z toho jich je 44 s každodenním odjezdem.

Související