Společnost E-commerce holding, v jehož čele stojí investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta podporovaná kapitálem miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, koupila podíl v předním českém e-shopu zaměřeném na IT CZC.cz.

Transakci HN potvrdil ředitel E-commerce holding Jan Jírovec. "Mohu potvrdit, že jsme majetkově vstoupili do CZC.cz," uvedl bez dalších podrobností, o jak velký podíl se jedná, nesdělil ani cenu. Ta se podle dřívějších odhadů může pohybovat ve stovkách milionů korun.

Dosavadní stoprocentní majitel prodejce Josef Matějka by měl v e-shopu majetkově zůstat. Pro E-commerce holding se jedná o velký úlovek - tržby CZC.cz totiž přesahují dosavadní obrat holdingu tria Havrlant-Křetínský-Tkáč.

Tržby CZC.cz loni dosáhly 2,4 miliardy korun. Za letošní půlrok pak společnost utržila 1,23 miliardy korun. Se započtením CZC.cz by měly tržby E-commerce holdingu dosáhnout čtyř miliard korun. Čistý zisk internetového obchodu loni dosáhl 18,7 milionu korun. O rok dříve činil jen necelé dva miliony korun. CZC.cz má v Česku zhruba 70 poboček.

Havrlantovým cílem je vybudovat velkou technologickou skupinu zaměřenou na e-shopy. Těch Rockaway dosud vlastní šestnáct - například Parfemy.cz, Kolonial.cz, Hodinky.cz nebo Big Brands.

Související