Aktuálně tak společnost provozuje v rámci středoevropského regionu průmyslové nebo obchodní prostory v 60 lokalitách a ještě před otevřením nových parků pracovalo v rámci této sítě více než 38 000 lidí. 

„I nadále máme v plánu pokračovat ve výstavbě nemovitostí pro nové klienty či rozšiřování areálů pro klienty stávající,“ uvedl ředitel společnosti Remon Vos s tím, že do konce roku by měla dosáhnout rozloha portfolia společnosti tří milionů metrů čtverečních.

Nový CTPark Prague West se nachází v Chrášťanech, na křižovatce pražského okruhu a dálnice D5 směrem k Plzni a dále do Německa. Park Humpolec II je umístěn na dálnici D1 v geografickém středu České republiky, na půli cesty mezi Prahou a Brnem.

Areál Blatnice se nachází 17 km od Plzně na dálnici D5 směrem k německé hranici a park Holubice 15 km východně od Brna, na dálnici D1 směrem na Ostravu a křižovatce E50 směrem ke Starému Městu a slovenským hranicím. 

Park Sibiu se pak nachází na půli cesty mezi Bukureští a maďarskými hranicemi. CTP se v poslední době na rumunský trh soustředí. Vedle akvizic tu letos zrealizovala i svůj vlastní developerský projekt pro výrobce plastů Fränkische.

Zatím posledním nákupem je areál nedaleko Bukurešti, který získala od dalšího developera, který se zaměřuje na průmyslové nemovitosti, společnosti Prologis. „Tato smlouva je v souladu s naší investiční strategií přizpůsobit naše portfolio globálním trhům. Po dokončení této transakce Prologis opustí rumunský trh,“ řekl „Ben Bannatyne, ředitel firmy pro střední a východní Evropu.

Park, postavený v letech 2007 a 2008, se skládá ze čtyř budov na 108 tisících metrech čtverečních a pozemku o rozloze 36 hektarů určeném pro další výstavbu. Nachází se u nejdůležitější rumunské mezistátní dálnice spojující Bukurešť a Pitesti, přibližně 23 km západně od metropole. 

 
Související