Ministerstvo dopravy zasílá Evropské komisi informaci, že pokračuje v kandidatuře na umístění podpůrného logistického centra evropského družicového navigačního systému Galileo v Ústeckém kraji.

„V současnosti se kromě nás dostala do druhého kola kandidatury na logistické centrum Galilea také Belgie. Věřím, že Evropská komise přihlédne k tomu, že v České republice už sídlí agentura pro evropský navigační systém a umístění logistického centra Galileo u nás je proto celkově výhodnější,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Aby stát mohl zajistit nájem na následujících 20 let, bude rozpočet ministerstva dopravy navýšen o 6,7 milionu korun ročně. O rozpočtu v současnosti probíhá debata na jednání vlády.

„Pokud s kandidaturou uspějeme, pro Ústecký kraj to znamená možný vznik až padesáti nových pracovních míst i další navazující pracovní příležitosti. Zázemí špičkového evropského centra v Ústeckém kraji může být navíc atraktivní i pro další investory,“ říká ministr životního prostředí Richard Brabec, který je zároveň poslancem za Ústecký kraj.

Na základě výzvy Evropské komise, která oslovila členské státy EU k předložení návrhů na umístění logistického centra systému Galileo, se ministerstvo dopravy s touto možností obrátilo na jednotlivé kraje i Prahu.

O kandidaturu se přihlásil právě Ústecký kraj, který se tak zavázal plnit všechny požadavky na poskytnutí prostor pro ILS centrum Galileo, včetně zajištění infrastruktury a údržby po celou dobu jeho fungování.

Související