„Otevření letecké Gateway na tak strategickém místě v Evropě je dalším krokem v rámci naší strategie týkající se rozvoje služeb pro zdravotnický sektor,“ uvedl prezident společnosti Yusen Logistics Hiromitsu Kuramoto.

Středisko na Schipholu zahrnuje daňový sklad o rozloze 1200 metrů čtverečních přizpůsobený požadavkům tzv. správné distribučí praxe, plně tepelně kontrolovaný prostor, systém pro hubení škůdců nebo chladicí jednotku s teplotou 2 až 8 °C.

Přepravní centrum navazuje na stávající importní a exportní konsolidační centrum a centrální evropský sklad léčiv Yusen Logistics v Antverpách. Operativní letecká střediska firmy po celém světě jsou pak řízena tzv. Control Tower se sídlem ve Velké Británii.

Specializovaná evropská síť logistické firmy, tzv. Pharma Superhighway, v tomto roce smluvně zajišťuje přepravu více než 1,6 milionů palet, a to jak formou sdílených, tak i samostatných řešení. Služba, která je určena výhradně pro přísné požadavky farmaceutického průmyslu a zdravotnictví, zahrnuje přes 50 000 doručovacích míst. Yusen v současné době zajištuje na 20 000 dodávek týdně v rámci 36 zemí.

Související