GLS rozšíří svoji nabídku o služby kusové paletové přepravy a DB Schenker začne nabízet celoevropskou balíkovou službu. Rámcová dohoda pro neexklusivní spolupráci byla podepsána v září.

„Zákazníci využívající paletovou přepravu stále častěji požadují balíkové služby,” říká Rico Back, výkonný ředitel skupiny GLS. „Již spolupracujeme na národní úrovni s mnoha společnostmi a sítěmi nákladní přepravy, včetně DB Schenker Logistics. Podpisem dohody o spolupráci jsme rozšířili naši spolupráci i pro celoevropský hospodářský prostor.”

„Evropský balíkový trh, poháněný internetovým obchodováním, nabízí skvělé příležitosti k růstu. Kromě toho rozšíření škály produktů splňuje stále rostoucí poptávku zákazníků po řešení all-in-one,“ poznamenal Ewald Kaiser, člen představenstva Schenker AG pro pozemní přepravu. Spolupráce tak doplňuje vlastní balíkové služby DB SL ve Švédsku, Norsku, Finsku a Polsku, dodal.

GLS balíkovými službami pokrývá 37 zemí Evropy. Vlastní síť kusové přepravy má v Belgii a Nizozemí. „Máme ale i zákazníky v jiných zemích, kteří by přes nás rádi zasílali zboží na paletách,” vysvětluje Rico Back.

Na základě dohody o spolupráci, bude DB Schenker Logistics řešit části přepravního řetězce a v podstatě svážet balíky od zákazníků společně s paletami. GLS pak zajistí další přepravu a doručení firmám a jejich koncovým zákazníkům.

Spolupráce má začít od ledna 2016 v Německu a dále se bude zavádět krok po kroku napříč Evropou.

Související