Novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích by měla vejít v platnost 1. července 2016 a měla by majitelům aut zjednodušit kontakt s úřady při provádění různých změn v centrálním registru vozidel. Mezi ně patří nejen změna vlastníka registrovaného vozidla, odhlášení či vyřazení vozidla v případě jeho likvidace, ale například i žádost o výpis údajů z tohoto registru.

Materiál v současnosti prošel meziresortním připomínkovým řízením a musí jej ještě schválit vláda a následně Poslanecká sněmovna.

„Zákon už od ledna registraci zjednodušil, lidé nicméně museli v některých případech kvůli přihlášení auta cestovat daleko na místo, kde bylo dosud vozidlo registrované. Chtěl jsem proto umožnit provést změny na kterémkoliv úřadě, aby motoristé měli administrativu co nejjednodušší,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Od ledna příštího roku navíc ministerstvo dopravy připravuje několikrát odložený start takzvaných registračních značek na přání. Majitelé aut si budou moci za poplatek nechat na registrační tabulku vytisknout vlastní text, který by ale neměl obsahovat například vulgarity.

Související