„FedEx a TNT byly informovány Evropskou komisí, že nevydá žádné námitky,“ uvedly firmy ve společném prohlášení. Díky spojení se počet velkých expresních firem, tzv. integrátorů, v Evropě sníží ze čtyř na tři, což by mohlo snížit hospodářskou soutěž. To evropské úřady zkoumaly od konce letošního července.

Mluvčí komise Ricardo Cardoso odmítl vyjádření firem komentovat. Oficiální stanovisko EU by mělo být známo do 13. ledna 2016.

Akvizicí TNT Express chce FedEx posílit zejména v expresní přepravě balíků v Evropě. Spojení by mělo být dokončeno v první polovině příštího roku. Díky němu vzroste podíl FedExu na evropském trhu ze dvou procent na sedmnáct. Stane se tak druhým největším expresním přepravcem na kontinentu za Deutsche Post DHL, když přeskočí UPS. 

Před necelými třemi lety evropské antimonopolní úřady zmařily spojení TNT s UPS. Americká firma by díky tomu získala v Evropě více než 30procentní tržní podíl. Tentokrát se však firmy výrazného odporu antimonopolních úřadů neobávaly, protože FedEx nemá tak silnou síť v Evropě, jako měla UPS, když nabídku na TNT Express podala.

Související