Průmyslový developer Panattoni Europe a jeho partner Logistis, fond společnosti AEW Europe, zahájili infrastrukturní práce na nové průmyslové zóně nedaleko pražského Letiště Václava Havla. Obchvat obce je nutný pro zahájení výstavby pro první klienty.

Průmyslový park je společně s distribučním centrem Amazonu prvním projektem, který AEW Europe v zastoupení společnosti Logistis v České republice realizuje.

„V současnosti jsme už v intenzivním kontaktu s prvními uchazeči o vstup do parku a můžu potvrdit, že o tyto prostory je velký zájem mezi logistickými i výrobními společnostmi,“ sdělil generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.

„Jednou z výhod parku je flexibilita zohledňující i minimalistické požadavky na rozlohu hal. Umožníme například i výstavbu budovy o ploše 3000 metrů čtverečních. Další důležitou výhodou je, že klient si může vybrat, zda si halu pronajme, nebo se stane přímo jejím vlastníkem,“ uvedla obchodní ředitelka Panattoni Europe pro ČR a Slovensko Klára Fritsch.

Výstavba obchvatu kolem obce Pavlov začala na začátku října a měla by být dokončena v závěru letošního roku. Panattoni Park Prague Airport II komerčně naváže na areál, který leží u nedaleké Dobrovíze.

Související