Sběrná služba společnosti Dachser je založená na husté evropské síti poboček pozemní přepravy a pravidelně nataktovaných přímých linkách. Z České republiky každý den odjíždí 69 linek do celé Evropy.

„Naše statistiky ukazují, že Benelux nabývá pro český export stále více na důležitosti,“ říká Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel Dachser Czech Republic. „Co se počtu zásilek do tohoto regionu týče, zaznamenali jsme ve srovnání s předloňským rokem téměř 80procentní nárůst. Na tuto zvýšenou poptávku proto reagujeme posílením našich exportních linek.“

Společnost strategicky buduje svoji síť v Beneluxu již od 70. let a například v loňském roce v Belgii otevřela nový překládkový terminál o velikosti 7000 metrů čtverečních.

Česká pobočka Dachseru nyní jezdí do čtyř destinací v tomto regionu – kromě zmíněných je to ještě nizozemský Waddinxveen a Mouscron v Belgii. Tím firma pokrývá všechny klíčové destinace v regionu a díky propojení pozemní logistiky s námořními přepravami nabízí i přístup na zámořské trhy.

Související