Specializovaný tým DB Schenker zajišťující sportovní akce přivezl začátkem prosince z Itálie startovní čísla na všech sedm závodů v rámci závodního víkendu Jizerské 50. Organizátoři pro letošní ročník připravili zajímavou novinku. Kdo stihl odeslat svou přihlášku do 30. října 2015, což byly dvě třetiny účastníků hlavního závodu, bude mít na hrudníku kromě čísla i své jméno. Dvě palety se 7500 čísly dohromady váží přes 200 kg.

DB Schenker má jako hlavní logistický partner na starosti dopravu veškerých potřebných materiálů od organizátorů a partnerů závodu, a to zejména ze středních Čech a Prahy do Liberce a následně přímo do místa závodu v Bedřichově. „Vozíme zejména stany, zábrany, reklamní nosiče, propagační materiály, startovní balíčky a potraviny pro závodníky,“ popisuje ředitel společnosti Tomáš Holomoucký.

Letos poprvé povezou kamiony logistické firmy i medaile, a sice z poděbradské sklárny Crystal Bohemia. Unikátní křišťálovou medaili s motivem běžkařské stopy si odvezou všichni závodníci, celková váha nákladu se tak vyšplhá na 2,5 tuny.

Každý účastník při vyzvednutí závodního čísla získá také startovní balíček, který obsahuje obálku se startovním číslem, čipem, vouchery a dárky od partnerů. „Samotné obálky se startovním číslem připravují organizátoři celých 10 dní. Ty pak putují do obchodního centra Nisa v Liberci, kam mezitím z našeho skladu dorazí všechny propagační materiály a dárky partnerů závodu,“ popisuje Martin Bacílek, hlavní koordinátor spolupráce v DB Schenker. Tašky se na registračním místě v OC Nisa kompletují dalších 5 dní a na práci se podílí až 30 lidí.

Související