Žebříček Top 25 žen Česka v byznysu 2015 pravidelně oceňuje mimořádné ženy, které nejen dosáhly ve svých odvětvích úspěchu, ale jejich aktivity zároveň přesahují hranice podniků a oborů, ve kterých působí. Soutěž organizuje vydavatelství Economia a Hospodářské noviny.

Simona Kijonková je zakladatelka a majitelka firmy Zásilkovna.cz. Jde především o síť výdejních míst pro balíky z e-shopů. Firma ale postupně rozšířila své aktivity i na poli doručování zásilek.

Roční obrat firmy se pohybuje na hranici 100 miliónů korun. V posledních letech expanduje i do dalších evropských zemí.

„Ocenění je důkazem toho, že kroky, které v Zásilkovně děláme, a hodnoty, které držíme, jsou správné. A to i přes to, že nás od nich na začátku všichni odrazovali. Zásilkovna je příkladem toho, že i český start-up může během pár let doputovat do první byznys ligy," uvedla Simona Kijonková.

Podniká od roku 2008, nejprve v rámci IT firmy, kde se podílela na vývoji stovky design webů a e-shopů. Zásilkovna.cz je jejím nejúspěšnějším projektem, ale věnuje se také své IT firmě MYPS, která vyvíjí webové aplikace na míru, a zajímá se o řadu nových, především technologických start-upů.

Kijonková je členkou představenstva ADMEZ a členkou revizní rady PR klubu ČR. Věnuje se také komunální politice. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a v málo volných chvílích, které jí zbývají, se věnuje třem dětem, sportu a cestování.

Související