Společnost Czc.cz upevnila svou pozici největšího specializovaného e-shopu s počítači a elektronikou na českém trhu. Firma zvýšila své tržby dvouciferným tempem pátý rokem v řadě. Vyplývá to z předběžných hospodářských výsledků před auditem finančních výkazů za rok 2015.

Největší investice v minulém roce společnost vložila do logistiky. „Ze skladu o velikosti 1700 metrů čtverečních jsme se přestěhovali do nových logistických prostor o velikosti 5000 metrů čtverečních, které nám umožňují zákazníkům nabídnout širší portfolio zboží k okamžitému dodání,“ uvedl ke stěhování obchodní ředitel Tomáš Pilský.

Letos chce e-shop zahájit pilotní testování služby doručení v den objednání. „Rychlost doručení je jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli posunout sklad blíž k Praze, k hlavní kupní síle,“ řekl minulý rok v rozhovoru Jakub Mika, manažer logistiky Czc.

Společnost loni celkem vyexpedovala téměř 1,8 milionu kusů zboží a vyřídila přes 900 000 objednávek. Většinu z nich si zákazníci vyzvedli osobně. „Možnost bezplatného osobního odběru na jedné z našich 66 poboček po celé České republice stabilně využívá přibližně 80 procent zákazníků,“ uvedl marketingový ředitel Kamil Demuth.

Web Czc.cz za minulý rok v průměru zaznamenal více než 100 000 návštěv denně. Každý pátý zákazník přitom přišel z chytrého telefonu nebo tabletu. „Nakupování prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu je pro zákazníky stále přirozenější, počet přístupů z těchto zařízení v minulém roce meziročně vzrostl o 80 procent. Svůj podíl na tom nese nejen zvyšující se penetrace mobilních zařízení na českém trhu, ale také rostoucí počet telefonů s velkými úhlopříčkami a nasazení responsivní podoby webu, díky které je nakupování výrazně pohodlnější,“ vysvětlil Demuth.

Související