Konferenci Zóna Logistika připravuje mediální dům Economia ve spolupráci s časopisem Logistika na 23. března v Parkhotelu v Praze-Holešovicích.

Logistika budoucnosti

První blok „Moderní technologie v logistických procesech“ zahájí přednáška šéfa logistiky značky Škoda Auto Jiřího Cee. Bude mluvit o tom, jak lze udržovat přirozenou rovnováhu mezi nejdůležitějšími elementy logistiky, kterými jsou kvalita, efektivita, optimální náklady, transparentnost, jednoduchost a zároveň spolehlivost. „Aby bylo možné držet krok s rychlostí, jakou se dnešní logistika vyvíjí, je nutné kontinuálně obnovovat stávající procesy a zavádět nové, abychom mohli obstát a prosazovat se v náročném světě automobilového průmyslu,“ uvádí Jiří Cee.

Další přednášky v tomto bloku povedou Patrik Gescheidt z Linde Material Handling na téma „Překvapující závěry optimalizačních projektů v logistice“ a Michal Nevrlý z Kühne + Nagel s tématem „Na internetu objednáváme už i mezinárodní nákladní přepravu – žádné emaily, žádné telefony a bez čekání“.

V panelové diskuzi pak spolu s třemi zmíněnými řečníky zasednou ke stolu ještě Petr Kozojed, manažer logistiky La Lorraine Bakery Group, a Jan Šlajer z Dynamic Future. Budou diskutovat jak o svých aktuálních projektech, tak o tématech, která se dotýkají konceptu Průmysl 4.0, potažmo Logistika 4.0, tedy automatizaci, digitalizaci a možnostech technologií budoucnosti.

Omezení rizik v logistice

V dalším bloku, věnovaném bezpečnosti v přepravě a skladování, vystoupí například Ivo Kartus z Policejního prezidia ČR. Jeho přednáška bude zaměřená na rizika v mezinárodní nákladní dopravě, vývoj kriminality v této oblasti a možnou prevenci. V panelové diskuzi pak proběhne debata za účasti zástupců společností Timocom, Svaz spedice a logistiky nebo Dachser o tom, jak čelit podvodům v nákladní dopravě, jak zabezpečit skladové prostory nebo jaké technologie při tom lze využít.

Jak na e-shop

Závěrečný třetí blok se zaměří na aktuální téma, které řeší prakticky každá firma, jež prodává nějaké zboží - logistiku v e-commerce. Například Jan Klička z Alza.cz přiblíží, jak vypadá zavedení vlastního expresního doručování zásilek. V panelové diskuzi v tomto bloku pak vystoupí zástupci firem Parfums.cz, Zoot.cz, Delivery Hero, Česká pošta, Logio a Gebrüder Weiss. Budou se zabývat tématy jako outsourcing logistiky v e-commerce, jak na vrácené zboží anebo citylogistika.

Těšíme se na příjemné setkání nejen v odborné části, ale i u skleničky vína hned po ní. Registrovat se můžete zde

Související