Společnost UPS spustila v Evropě službu Temperature True Cryo. Jedná se o přepravu v kryogenním prostředí, kterou využijí hlavně firmy z oblasti zdravotnictví. Její součástí je neustálé sledování zásilky v reálném čase a možnost zasáhnutí do přepravy.

Uvedené řešení využívá moderní kryogenní kontejnery s tekutým dusíkem uloženým ve formě suché páry, které zajistí přepravu či skladování zboží při teplotě -150 stupňů Celsia po dobu 10 dní. Při dosažení minimálního požadovaného objemu mohou být zásilky kombinovány s další službou UPS, která umožňuje finanční ochranu zásilek citlivých na dobu přepravy a výkyvy teplot.

„Služba kombinuje inovativní balení, nepřetržité sledování zásilky a možnost zásahu do přepravy vzorků vysoce citlivých na dobu přepravy a výkyvy teplot, které využívá tkáňové inženýrství, regenerativní medicína, genová terapie, biofarmaceutický výzkum a reprodukční medicína,“ uvedl Jan Denecker, ředitel marketingu a strategie pro oblast zdravotnictví UPS Europe.

Nedávný průzkum společnosti zaměřený na problémy řízení dodavatelských řetězců v oblasti zdravotnictví odhalil, že bezpečnost výrobku, jeho poškození a znehodnocení jsou tím, co dělá zdravotnickým pracovníkům největší vrásky. Nová služba tak představuje přidanou hodnotou pro výzkumníky, laboranty a zdravotnické pracovníky, kteří často posílají vzorky nevyčíslitelné hodnoty, jež vyžadují uchovávání v kryogenním prostředí.

Související