Společnost Ekol Logistics vstoupila minulý měsíc na bulharský trh a v dubnu založila i pobočku v Česku. „Ekol Česká republika nabízí intermodální řešení, nákladní silniční dopravu, a to nejen FTL, ale také sběrnou službu. Toto vše bude možné díky použití vlastní rozsáhlé transportní sítě. Kromě přepravy nabídne také skladování a celní služby,“ řekl Martin Záleský, country manager Ekol Česká republika s tím, že firma plánuje do roku 2018 obrat kolem pěti milionů eur a zaměstnat až 40 lidí.

První česká pobočka Ekol Logistics vznikne v Praze a příští rok i další v Brně. V roce 2017 by pak měla vstoupit i na slovenský trh. Firma se výrazně zaměřuje na intermodální přepravu - vlastní pět Ro-Ro plavidel, tahače, návěsy i kontejnery a provozuje 40 ucelených (zpátečních) vlaků týdně.

Ekol v současnosti zajišťuje například intermodální spojení mezi Tureckem a střední Evropou. Firma vozí návěsy na trajektu do přístavu Terst, odkud pokračuji po železnici do Česka, Polska nebo Německa.

V rámci těchto přeprav spojuje vlak čtyřikrát týdně Terst s Ostravou, letos by se linka měla rozšířit na šest spojů. Do roku 2018 Ekol plánuje v Česku i zavedení námořních a leteckých služeb.

Související