Přestože má společnost Bohemia Cargo poloviční podíl v dopravní společnosti Kima transport, potýkala se v posledních letech s problémem nedostatečné dopravní kapacity na trhu. Rozhodla se proto založit vlastní dopravní firmu Bohemia Wheels.

Nový dopravce se teprve postupně zabíhá. „Testujeme zakoupenou techniku a kvalitu poprodejních služeb, nastavujeme a ladíme vnitropodnikové procesy a snažíme se vybudovat co nejpevnější základy pro další rozvoj,“ říká Tomáš Zámostný, ředitel Bohemia Wheels.

Cílem společnosti je ve střednědobém horizontu dosáhnout flotily o 20 vozidlech. Největším problémem je podle dopravce nedostatek vhodných řidičů na trhu a proto se jim snaží ve firmě poskytovat co nejlepší podmínky. „Díky několika letům stráveným za volantem si naprosto přesně uvědomuji, jak těžká profese dálkového řidiče je,“ uvádí Tomáš Zámostný.

Bohemia Wheels má v tuto chvíli 13 zaměstnanců, z toho 12 řidičů. Firma má aktuálně flotilu deseti nových kamionů a díky orientaci na klíčové zákazníky Bohemia Cargo bude přeprava zaměřena na hliníkové polotovary, papírové obaly, automotive a další.

Z pohledu destinací chce Bohemia Wheels obsluhovat celou Evropu. Již dnes se jejich vozidla pohybují po západovýchodní ose Velká Británie – Holandsko – Belgie – Lucembursko – Německo – Slovensko – Maďarsko. „Máme v rukou špičkovou techniku, hustou silniční síť, kvalitní logistické procesy a zázemí dovolující nám být maximálně efektivní. I když se hodně hovoří o nasazování autonomních vozidel, nesmíme zapomínat, že doprava, stejně jako každý jiný obor lidské činnosti, je a ještě desítky let rozhodně bude závislá hlavně na lidech,“ uzavírá Zámostný.

Související