Nový manuál VMI, vydaný organizací ECR Community, se zaměřuje na efektivní strategii doplňování zboží založenou na spolupráci, která umožňuje vysokou dostupnost zboží při nízkém stavu skladových zásob. Publikace obsahuje aktuální příspěvky expertů z dodavatelského řetězce, pocházejících jak z praxe, tak z akademického sektoru, a také závěry průzkumu provedeného v 15 zemích.

Dále se věnuje i zásadním tématům z oblasti dodavatelského řetězce, včetně zásad a organizace VMI, důležitých kategorií, implementace, řízení, cílů a koordinace IT oblasti. Manuál také popisuje nejnovější teorii VMI a obsahuje některé nástroje a vzorové dokumenty, které odborníkům z dodavatelského řetězce zjednodušují jejich zavedení do praxe.

Manuál byl vypracován 15 organizacemi ECR a GS1 ve spolupráci s docentkou Hele Hammerovou z Technologické university v Tallinnu, přičemž práci koordinovalo sdružení GS1 Switzerland. „Procesní modely musí mít přeshraniční platnost, aby nezastaraly. Manuál VMI je prvním krokem, další spolupráce však bude nezbytná,“ vysvětluje Valentin Wepfer, zástupce generálního ředitele ECR/GS1 Switzerland.

Související