V oblastech, kde má DPD svá depa a bude v nich doručovat i o sobotách, bude také možné využít ranního doručení ve všední dny mezi 8. a 10. hodinou a večerní doručení mezi 18. a 21. hodinou

Sobotní, ranní i večerní doručení bude dostupné v Praze, Plzni, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Jihlavě, Brně, Ostravě a Olomouci. Tyto služby si koncoví zákazníci mohou vybrat buď přímo v košíku e-shopu, pokud ji zařadí do své nabídky, nebo také ve webové aplikaci DPD Kurýr, do které dostává přístup každý příjemce balíčku prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

„Nedávný průzkum ukázal, že 71 procent respondentů by uvítalo možnost doručení v sobotu. Rozhodli jsme se jim proto vyhovět a tuto službu spustit. Dosud jsme sobotní doručení nenabízeli, protože se v minulosti v pilotním projektu ukázalo, že zákazníci tuto službu sice velmi chtějí, v praxi ji však potom příliš nevyužívají. Proto jsme velmi zvědaví, jak se nyní osvědčí,” vysvětluje Ondřej Vaňha, výkonný ředitel DPD CZ.

Sobotní doručování od loňského prosince zkouší také PPL, Top Trans nabízí sobotní doručení do 13. hodin, Česká pošta má ve své nabídce doplňkovou službu Garantovaný čas dodání, se kterou balík dodává do 14:00 hodin v pracovní den nebo v sobotu. E-shop Alza rozváží své zásilky prostřednictvím vlastní expresní služby v Praze a okolí o celém víkendu.

Zabezpečené předání

V případě, že chce zákazník poslat citlivé zboží a vyžaduje, aby se dostalo pouze do správných rukou, nabízí DPD další novou službu - tzv. zabezpečené předání. Balíček je předán pouze kódem ověřenému příjemci. Kód je přenosný a je zaslán SMS zprávou v den doručení. V rámci Zabezpečeného předání není vyžadován žádný doklad totožnosti.

Související