Jedná se o rozšíření stávajícího logistického areálu, který slouží výhradně společnosti Philip Morris ČR, s níž PST CLC, člen skupiny Mitsui Soko, spolupracuje od roku 2007.

Nová skladová hala, určená pro skladování přímého materiálu pro výrobu, je propojená s halou původního logistického centra, což umožňuje sdílení personálních zdrojů i technického vybavení. Hala o rozloze 4500 metrů čtverečních a kapacitě 5500 paletových míst splňuje bezpečnostní kritéria certifikace TAPA A.

K hlavním přínosům rozšíření logistického centra patří navýšení skladových kapacit, zrychlení toku materiálu do výroby, zvýšení propustnosti ramp a plynulosti kamionové dopravy po celém logistickém areálu. Výrobce také bude moct zredukovat využívání externích skladů, čímž sníží přepravní náklady a riziko zpoždění závozů pro výrobu.

Slavnostního přestřižení pásky se ujali ředitel výroby a člen představenstva Philip Morris ČR Petr Karla, výkonný ředitel a předseda představenstva PST CLC Vít Votroubek a jednatel Mitsui Soko (Europe) Hajime Ogawa.

Související