„Investice do nové polyetylenové jednotky přispěje k větší integraci petrochemické a rafinérské výroby skupiny Unipetrol a umožní nám oslovit nová průmyslová odvětví, včetně kosmetického nebo obalového průmyslu. Nová jednotka zvýší naše potřeby na skladování polyetylenového granulátu, a proto jsme se rozhodli vybudovat nový moderní logistický terminál v chemickém areálu v Litvínově," uvedl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Generálním dodavatelem stavby logistického terminálu, na kterém bude petrochemická firma schopna ročně zpracovat a zabalit až 270 000 tun HDPE granulátu, je společnost Talke. Projekt zahrnuje výstavbu komplexu 40 skladovacích sil s celkovou kapacitou 16 000 tun, rozšíření stávající balicí haly, instalaci strojního zařízení pro plnění pytlů, paletování a distribuci na nákladní vozidla.

Předmětem smlouvy je také vybudování pneumatického dopravního systému pro transport produkce z výrobny do skladovacích sil, výstavba nových kanceláří, šaten a sociálního zařízení pro nový logistický terminál.

Výstavba logistického terminálu má být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2018. Jednotka na výrobu polyetylenu, jejíž výstavba začala tento měsíc, by pak měla zahájit provoz v polovině roku 2018. Celkové náklady na tento projekt se odhadují na 8,5 miliardy korun.

Související